V današnjem lepem zimskem petku smo se z otroki iz oddelka Jelenčki in Sladoledi odpravili na nepozaben zimski pohod v  Zalošč. Dan je bil hladen, a sončen, kar je obetalo popolno okolje za raziskovanje in uživanje v naravi.

Pot nas je vodila skozi Vihre in Mirno Peč, kjer smo si ogledovali okolico. Ena stvar nas je še posebej presenetila – reka Temenica. Kljub nizkim temperaturam je bila reka presenetljivo živahna in polna rib, ki so se neustrašno igrale v hladni vodi. Otroci so bili navdušeni nad tem  prizorom in si niso mogli kaj, da jih ne bi opazovali.

Nadaljevali smo pot do postojanke v Zalošču, kjer smo si privoščili zasluženo malico. Mrzli zrak nas je zlakotnil in prinešena malica je bila pravšnja za zadovoljitev naše lakote in žeje. Ker je bilo okoli nas še vedno veliko snega, smo se odločili opazovati stopinje v snegu. Otroci so bili navdušeni nad iskanjem sledi živali in razmišljanjem, katera žival bi to lahko bila. Igrali smo se tudi z vejami, ki so bile prekrite z belim prahom, in si tako ustvarili svoj mali zimski raj.

Na obali reke smo se odločili preizkusiti svoje spretnosti v metanju kamenčkov. Vsak pljusk vode, ki ga je sprožil padec kamna, je prinašal nasmeh na naše obraze in nas segrel v tej zimski idili. Otroci so tekmovali, kdo bo v vodi povzročil največji pljusk, in se pri tem odlično zabavali.

Čas našega zimskega pohoda je hitro minil, morali smo se vrniti v vrtec. Pordeli in zaledeneli smo se vrnili v objem toplote vrtca, kjer smo si izmenjali zgodbe o dogodivščinah, ki smo jih doživeli.

Ta čudovit zimski petek je bil za nas vse enkratna izkušnja. Narava nas je presenetila s svojo lepoto in živahnostjo, in vsekakor bomo željno čakali naslednji pohod, ko bomo spet raziskovali skrite zaklade v našem prelepem okolju, ki ga velikokrat premalo cenimo.

strokovne delavke oddelkov Jelenčki in Sladoledi