26. septembra je Atletska zveza Slovenije pripravila množično akcijo, s katero spodbuja otroke k prvim atletskim korakom in želi ozavestiti sodelujoče o pomenu zdravega načina življenja. Odziv je bil odličen, saj je prvič na isti dan teklo več kot 27.000 otrok iz vseh koncev Slovenije. Množičnega teka otrok “Začni mlad, tekmuj pošteno” se je udeležilo več kot 200 osnovnih šol in vrtcev.

Teka smo se udeležili tudi otroci iz enote Polonca, dve starejši skupini iz vrtca Cepetavček in  prvošolci. Skupaj nas je teklo 133 otrok in 17 strokovnih delavk. Pred tekom smo imeli skupinsko ogrevanje, pod vodstvom tekačice Daše. Družil nas je moto, da skupaj uživamo in se imamo lepo.

Vsi aktivni udeleženci teka so s strani Atletske zveze Slovenije prejeli tudi priznanja v obliki diplome.

Vida Tomšič