(Igre brez meja za Mali sonček)

V oddelku Klepetulje smo se v mesecu februarju posvetili Olimpijskim igram. Seznanili smo se z njihovim pomenom, njihovimi simboli, si na globusu pogledali, kje potekajo, kdo in v kateri vrsti športa na njih sodeluje ter šteli medalje, ki so si jih priborili naši športniki.

Prišli smo na idejo, da si priredimo svoje OI in k sodelovanju povabili tudi prijatelje iz sosednjih oddelkov. Tako smo s sodelovanjem v enoti Polonca organizirali čisto svoj Olimpijski dan, kjer so se otroci lahko preizkusili v improviziranih zimskih športih, ki smo jih, ker ni bilo snega, po postajah postavili v telovadnici. Bilo je 5 postaj, in sicer:

• smučarski skoki (skok v globino s švedske skrinje na blazino, s kartonastimi smučmi)
  • deskanje na snegu (kratka vožnja z rolko med blazinami)
  • bob steza (škatle na rolkah in vozički, s kolesi ali brez;  vlečenje, potiskanje, razvijanje timskega duha)
  • tek na smučeh (tekma v parih; na smučeh iz kartona in PVC telovadne palice)
  • smučanje »brez nog« kot paraolimpijska disciplina (klečanje na rolki, poganjanje z rokami)

Da so se otroci bolje vživeli v vloge športnikov, so v vrtec prinesli tudi smučarske čelade in očala. V športnih igrah je bilo ogromno gibanja, zabave in medsebojnega povezovanja, saj so se med seboj spodbujali, navijali in veselili opravljenih nalog.

Na koncu smo ob olimpijski pesmi izvedli tudi podelitev medalj, katere so si otroci izdelali sami.

Zapisala Nataša Kramer