Številka: 181-14/2015-1

Datum: 24. 11. 2015

Obveščamo Vas, da smo bili z Nacionalnega inštituta za javno zdravje (NIJZ) obveščeni, da so bile v vrtcu v času od 6. 11. do 10. 11. 2015 obolele štiri osebe, pri katerih so z laboratorijsko preiskavo potrdili, da je bila prisotna bakterija salmonela. Od tega datuma ni bilo javljenih novih primerov okužbe.

Izvor bakterije še ni znan. V razdelilni kuhinji vrtca in šolski kuhinji so bili odvzeti vzorci hrane in vzorci na delovnih površinah, posodi in priboru. Vzorce je dalo tudi kuhinjsko osebje. Vsi odvzeti vzorci so bili negativni, kar pomeni, da ni bilo prisotnosti salmonele. Inšpekcijska služba je pohvalila urejeno dokumentacijo in čistočo obeh kuhinj.

Če se pri otroku pojavijo črevesne težave z opisanimi simptomi, ki jih prilagamo v prilogi NIJZ (http://www.nijz.si/sl/salmoneloza-okuzbe-s-salmonelami), Vas prosimo, da nam to sporočite.

Lep pozdrav

Pomočnica ravnatelja                                                                                               Ravnatelj

Irena Kozlevčar                                                                                             Danijel Brezovar