Obveščamo Vas, da so v nekaterih oddelkih še vedno prisotne uši. V ta namen se bomo povezali z zdravstveno službo v Novem mestu.

Zakon o nalezljivih boleznih (Ur. l. RS, št. 33/3006) v okviru ukrepov dezinfekcije, dezinsekcije in deratizacije v 27. členu določa, da je razuševanje ušivih oseb obvezno. Starše, ki ne izvedejo razuševanja, smo dolžni prijaviti na Zdravstveni inšpektorat, ki lahko skladno s 4. točko 1. odstavka 54. člena ZNB izreče globo

V oddelkih izvajamo poostren higienski režim, otrokom pa na podlagi Vašega soglasja pregledamo lasišče in starše o pojavu uši obvestimo.

V bodoče bomo za pomoč prosili medicinsko sestro, ki bo na podlagi vašega soglasja občasno pregledala lasišče Vašega otroka in naredila ustrezen zapisnik. Kljub temu tudi od Vas pričakujemo, da boste svojemu otroku vsak dan redno pregledovali lasišče in po potrebi takoj izvedli postopek razuševanja. Prosimo, da o pojavu vestno obveščate otrokovo vzgojiteljico.

Otrok se lahko vrne v vrtec po prvem pranju las z ustreznim šamponom za odstranjevanje uši in ročnem odstranjevanju gnid. Gnid s preparatom proti ušem namreč ne uničimo.

Prosimo, da izpolnite soglasje in ga do ponedeljka, 7. 3. 2016, vrnete otrokovi vzgojiteljici.

Lep pozdrav

Pomočnica ravnatelja                                                                           Ravnatelj

Irena Kozlevčar                                                                                    Danijel Brezovar

—————————————————————————————————————–

Soglasje ZA PREGLED OTROKOVEGA LASIŠČA

Spodaj podpisani __________________________________SOGLAŠAM / NE SOGLAŠAM (obkrožite), da medicinska sestra ob pojavu ušivosti v vrtcu pregleduje lasišče mojega otroka ____________________________________, ki je v šolskem letu 2015/2016 vključen v oddelek ___________________.

Kraj in datum:                                        Podpis staršev oz. zakonitega zastopnika:

___________________                         ________________________________