Številka: 181-1/2015-2

Datum: 3. 12. 2015

Obveščamo Vas, da so v nekaterih oddelkih ponovno prisotne uši. Pri preprečevanju in odpravljanju ušivosti imate ključno vlogo starši vseh otrok v oddelku.

Pričakujemo, da boste svojemu otroku redno pregledovali lasišče in po potrebi takoj izvedli postopek razuševanja. Prosimo, da o pojavu vestno obveščate otrokovo vzgojiteljico.

Otrok se lahko vrne v vrtec po prvem pranju las in ročnem odstranjevanju gnid. Gnid s preparatom proti ušem namreč ne uničimo, zato je potrebno postopek čet 7 do 10 dni ponoviti. Med enim in drugim postopkom razuševanja pa vsak dan temeljito pregledujte lasišče, ter mehansko odstranjujte gnide z lasišča z gostim glavnikom ali z rokami.

Hvala za razumevanje, sodelovanje in lep pozdrav

Pomočnica ravnatelja                                                                           Ravnatelj

Irena Kozlevčar                                                                                    Danijel Brezovar